Mūsų Akys

Share

Protecting Against Psychic Attacks

Regėjimas yra viena svarbiausių mūsų organizmo funkcijų. Jei tuo netikit tai pabandykite bent vieną dieną pagyventi užristomis akimis – įsitikinsite, kad akys yra labai brangios ir jas reikia saugoti bei gerai prižiūrėti. Deja, daugelis mūsų į tai visai nekreipia dėmesio, tol kol regėjimas labai nusilpsta ir yra labai sunku jį atstatyti.

Kadangi šiandieną dauguma žmonių visą dieną sėdi prie kompiuterių, akių problemomis skundžiasi vis daugiau populiacijos. Ir tai nėra nuostabu, nes žiūrint į vieną tašką iš arti (pvz kompiuterio monitorių), akių raumenis tarsi sustingsta viename taške, tad per ilgą laiką pradeda silpti taip netinkamai vartojamos. To pasekoje gali išsivystyti trumparegystė – Miopija. Šią problemą dauguma bando taisyti nešiodami akinius ar kontaktinius lęšius, nors tai nėra labai geras sprendimas. Akiniai tik dar labiau nusilpnina akis ir po kelerių metų žmogui reikia dar didesnės pagalbos šiuo reikalu nei buvo ji reikalinga anksčiau. Pvz., kontaktiniai lęšiai ne tik niokoja regėjimą, bet ir neleidžia akims pilnutinai kvėpuoti todėl dažnai sukelia alerginę reakciją.

Ar įmanoma atstatyti nusilpusį regėjimą?

Taip, net ir labai nusilpusį regėjimą galimą atstatyti. Aišku, į tai reikia įdėti daug pastangų bei darbo, ko daugelis mūsų nenori daryti. Gal todėl mes ir pasirenkame lengviausią bet ne geriausią sprendimą – nešioti akinius bei daryti įvairias akių operacijas.

Akims naudingi vitaminai, mineralai ir augalai

Kadangi akys nuolat kontaktuoja su ultravioletiniais spinduliais (saulės ir kompiuterių
monitorių), tai joms dažnai trūksta antioksidantų: vit. A, C, E bei luteino. Šiuos vitaminus mes  galime rasti greipfrutų sėklų ekstrakte ir kituose naturaliuose maisto papilduose. Tiesa, geriausias išsigelbėjimas, t.y. neturėjimas šių vitaminų stygiaus, būtų teisinga mityba bei gerai suplanuotas  dienos rėžimas.

Apie tai kaip planuoti dienos rėžimą aš nešnekėsiu, Leiskite jums pristatyti tik porą daržovių ir vaisių kurie yra nepamainoma pagalba akims.

Luteinas

Jis mažina riziką užsitarnauti kataraktą – lęšiuko padrumstėjimą.  Luteinas yra dominuojantis karotinas akies tinklainėje. Jis apsaugo ją nuo pernelyg aštrios šviesos ir oksidacijos procesų joje. Ši medžiaga yra randama daugelyje vaisų ir daržovių: jos gausu morkose, pomidoruose, mango, žalios spalvos lapinėse daržovės.

Mėlynės

Mėlynės vaisiai  padeda užtikrinti gerą regėjimą tamsoje, todėl per antrąjį pasaulinį karą, britų lakūnams, prieš skrydį, duodavo daug mėlynių. Tyrimai parodė, kad mėlynės stiprina ir regėjimo aštrumą,

 

Akims skirti pratimai

  • Sėdintiems prie kompiuterių visą dieną yra siūloma naudoti 10-10-10 pratimuką: kas 10 min. pažiūrėti į bent 10 metrų nutolusį objektą, ir ties juo 10 sekundžių sulaikyti savo regėjimą.  Toks žiūrėjimas į tolį atpalaiduoja akis.
  • Svarbu taip pat pastoviai mirksėti – tai sudrėkina akis (kompiuterių monitoriai jas dažnai išdžiovina) – šie akių judesiai yra labai vertingas dalykas norint išlaikyti gerą regėjimą.
  • Galima naudoti ir šį pratimuką atpalaiduojantį akių raumenims:

Jums reiks pieštuko ar tušinuko. Atsisėskite kokį metrą atstumu nuo sienos. Ant sienos pakabinkite  piešinuką. Atsipalaiduokite ir keletą kartų lėtai bei giliai įkvėpkite/iškvėpkite. Paimkite pieštuką ir vertikaliai laikydami jį, ištieskite ranką piešinio link, vėliau, grižkite į pradiną padėtį, artindami jį prie akių.  Pieštuko viršus turi sutapti su jūsų pakabintu piešiniu esančių akių aukštyje. Tokiu būdu, traukiant pieštuką arčiau veido, 2.5 cm atstume nuo jūsų nosies, jus turėtumėte pamatyti trečią akį,  Atlikę šį pratimuką kokį 7tą kartu, isibeilikite į tolį, ir tiesiog žiūrėkite į niekur, atpalaiduodami akis.

  • Jaučiant akių nuovargį, bent 2-3 kartus per dieną, galima naudoti ir šiuos, liaudies išrastus pratimus akims:

“Stipriai” užmerkite ir lėtai atmerkite pavargusias akis. Pakartokite tai 7 kartus. Vėliau, pasižiūrėkite  į viršų, bei po 1-2 sekundžių nuleiskite žvilgsnį žemyn. Darykite tai lėtai ir ritmingai, 7 kartus taip pat. Dabar, pažiūrėkite į kairę, po to į dešinę. Darykite tai lengvai, po 7 judesius į kiekvieną pusę. Pabaigus šį pratimą, sukite žvilgsnį aplinkui: 7 ratus prieš laikrodžio rodyklę, vėliau suharmonizuodami savo akių energiją, 7 ratus pagal laikrodžio rodyklę.  Pakartokite tuos pačius akių judesius užmerkus akis. Pratimą pabaikite greitu  mirksėjimu.

Jei norite pasidarbuoti daugiau savo akių naudai, pratimus galite pratęsti toliau:

Žiūrėkite dabar į tolį 3 sekundes, po to į pieštuką ar pirštą, iškeltą 30 cm atstumu nuo akių. Kartoti tai 7 kartus. Po pratimo uždenkite akis delnais ir pailsėkite 7 sekundes. Dabar, užmerkite dešinę akį ir plačiai atvėrę kairę pakartokite tai ką darėte su abiem akim. Vėliau, kartokite tai su dešine akim, laikydami užmerktą kairiąją.  Pratimą galite pabaigti suraukdami kaktą – “žiūrėti piktai”. Po to  galite užmerti akis ir atsipalaiduoti jas vėl – tai tikrai padės pasijusti geriau.

Sėkmės besidarbuojant!

 

No comments yet.

Jūsų Nuomonė